BIO

Agata Walczak

Obecnie występuje w najnowszej produkcji Teatru Muzycznego w Gdyni, grając główną rolę Tracy Turnblad w musicalu ”Hairspray”.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności MUSICAL w klasie Profesora Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. W 2018 roku uzyskała tytuł Magistra Sztuki. Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott – wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym „Tam, gdzie świeci słońce” (reż. Piotr Balicki). W latach 2016-2018 aktorka Teatru Miejskiego w Lesznie – spektakl „Abonament na Szczęście” (reż. Antoniusz Dietzius).

Rola Esther Sherman w musicalu FAME – Mazowiecki Teatr Muzyczny (reż. Miłosz Gałaj), przyniosła jej nominację do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, w kategorii wokalistka musicalowa. Pracowała jako instruktor aktorstwa oraz śpiewu Fundacji Musicamp, instruktor wokalny oraz kierownik Katedry Wokalistyki w szkole muzycznej Musicollective w Gdańsku. Obecnie związana z Dreams Musical Academy.Od października 2018 roku pracuje na stanowisku Asystentki na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku w Zakładzie Musicalu. W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki.